NIEMIECKI

Język niemiecki – tłumaczenia zwykłe i przysięgłe.
Zlecenia on-line i w biurze w Opolu przy ul. Władysława Reymonta 45

Tłumaczenia z i na język niemiecki oferujemy w terminach zwykłych i ekspresowych, w tym teksty przysięgłe. Podobnie jak z innych języków – wykonujemy również tłumaczenia techniczne i medyczne. Zapewniamy również wykwalifikowanych tłumaczy do obsługi spotkań biznesowych, szkoleń i wizyt studyjnych.

JAK ZAMÓWIĆ TŁUMACZENIE?

Skorzystaj z zakładki Kontakt lub

  • Zadzwoń
  • Wyślij tekst mailem do bezpłatnej wyceny
  • Ustal formę dostarczenia gotowego tłumaczenia

O języku niemieckim

Język niemiecki jest językiem z grupy zachodniogermańskiej. Jest drugim najczęściej używanym językiem w Europie. Oczywiście pierwszym jest rosyjski, ale już francuski i angielski są używane – oczywiście w charakterze języka ojczystego -przez mniejszą liczbę Europejczyków niż niemiecki. Szacuje się, że niemiecki jest pierwszym językiem dla ponad 90 milionów mieszkańców Europy. Jest jedynym obowiązującym językiem urzędowym w:

  • Niemczech
  • Austrii
  • Lichtenstainie

a status języka urzędowego dzieli z innymi językami w:

  • Szwajcarii
  • Luksemburgu

Dlatego tłumaczenia przysięgłe z i na język niemiecki są niezbędne dla różnych dokumentów wydanych w tych krajach. Na przykład są to: świadectwa urodzenia, akty małżeństwa, akty zgonu, dokumenty rozwodowe, akty własności, wypisy z ksiąg wieczystych, wyciągi z rejestrów różnych grup zawodowych – typu izby lekarskie. Ponadto tłumaczymy wypisy z ksiąg wieczystych, orzeczenia i wyroki sądowe, świadectwa pracy, dyplomy i certyfikaty. Oprócz tego mamy wysoko wykwalifikowanych tłumaczy wykonujących przekłady tekstów starych, w tym pisanych gotykiem lub w dialektach.

Istnieje wiele dialektów języka niemieckiego, które dzieli się na 16 grup. Wynika to z historycznych separatyzmów poszczególnych regionów. Dialekty różnią się między sobą nie tylko leksykalnie, ale również składniowo i fonetycznie. Prawie co drugi użytkownik języka niemieckiego deklaruje, że posługuje się dialektem. Natomiast ten standardowy język niemiecki jest tzw. odmianą wysokoniemiecką.

Tłumaczenia z i na język niemiecki wykonujemy szybko i profesjonalnie!

Call Now Button