CHIŃSKI / MANDARYŃSKI

Język chiński / mandaryński – tłumaczenia zwykłe i przysięgłe.
Zlecenia on-line i w biurze w Opolu przy ul. Władysława Reymonta 45

Tłumaczenia z i na język chiński / mandaryński, w tym przysięgłe, wykonujemy w konkurencyjnych cenach. Polecamy również tłumaczenie tekstów technicznych i handlowych. Możemy również zapewnić tłumacza na spotkanie biznesowe lub rozmowę on-line.

Skorzystaj z zakładki Kontakt lub

 • Zadzwoń
 • Wyślij tekst mailem do bezpłatnej wyceny
 • Odwiedź nas w biurze

  O języku chińskim

  W Chinach istnieje wiele odmian języka pochodzących z grupy języków chińsko-tybetańskich. Najpopularniejszy z nich, uznany od 1956 roku za oficjalny język Chin to język mandaryński. Jest on również językiem urzędowych na Tajwanie i w Singapurze. Zależnie od źródeł przyjmuje się, że włada nim do miliarda osób na świecie. Wśród mieszkańców Chin aż
  98 000 osób profesjonalnie wykonuje tłumaczenia na język chiński z języka angielskiego.

  Wielu specjalistów określa chiński jako jeden ze współczesnych języków najtrudniejszych do opanowania dla cudzoziemca. Ale może tak się dzieje z tego powodu, że jest on tak inny od języków europejskich. Przede wszystkim w warstwie gramatycznej. Ma on tylko jedną formę czasowników, nie posiada rozróżnienia liczby i rodzajów oraz ma bardzo uproszczone formy tworzenia liczebników. Za to jest „tonalny”, co oznacza, że sposób wymówienia decyduje o znaczeniu słowa. Tak więc tłumaczenia z i na język chiński ustne są niezwykle trudne.

  tlumaczenia-opole.pl

  Call Now Button