SZWEDZKI

Język szwedzki – tłumaczenia zwykłe i przysięgłe.
Zlecenia on-line i w biurze w Opolu przy ul. Władysława Reymonta 45

Tłumaczenia z i na język szwedzki wykonujemy w zakresie tekstów technicznych, handlowych i prawniczych. Realizujemy zlecenia tłumaczeń przysięgłych. Przyjmujemy zamówienia na obsługę spotkań biznesowych i wizyt studyjnych.

JAK ZAMÓWIĆ TŁUMACZENIE?

Skorzystaj z zakładki Kontakt lub

  • Zadzwoń
  • Wyślij tekst mailem do bezpłatnej wyceny
  • Ustal formę dostarczenia gotowego tłumaczenia/odwiedź nas w biurze

O języku szwedzkim

Język szwedzki to skandynawski język germański. Jest językiem urzędowym w Szwecji, jak również w Finlandii. Zanim ludy szwedzkie przyjęły chrześcijaństwo, a wraz z nim alfabet łaciński, do zapisu tekstów – a właściwie rycia napisów w drewnie – używały alfabetu fubark. Prawdopodobnie był to rdzennie skandynawski alfabet, choć są lingwiści, którzy szukają związków z odległą w czasie i przestrzeni cywilizacją Etrusków.

Uczącym się języka szwedzkiego szczególne trudności nastręcza wymowa samogłosek. Oprócz tego, że każda samogłoska może być krótka lub długa, to jeszcze istnieją samogłoski zapisywane z użyciem dodatkowych znaków diakrytycznych, co wiąże się z odmienną formą wymawiania.

Choć literatura szwedzka może poszczycić się takimi osobowościami jak Emanuel Swedenborg i August Strindberg, to w Polsce kojarzy się przede wszystkim z Astrid Lindgren, autorką kultowych Dzieci z Bullerbyn oraz Tove Jansson – twórczynią Muminków.

Call Now Button