NIDERLANDZKI

Język niderlandzki – tłumaczenia zwykłe i przysięgłe.
Zlecenia on-line i w biurze w Opolu przy ul. Władysława Reymonta 45

Tłumaczenia z i na język niderlandzki, w tym przysięgłe, oferujemy w terminach zwykłych i ekspresowych. Podobnie jak w przypadku innych języków wykonujemy również tłumaczenia techniczne i medyczne.

JAK ZAMÓWIĆ TŁUMACZENIE?

Skorzystaj z zakładki Kontakt lub

  • Zadzwoń
  • Wyślij tekst mailem do bezpłatnej wyceny
  • Ustal formę dostarczenia gotowego tłumaczenia

O języku niderlandzkim

Język niderlandzki należy do grupy języków zachodniogermańskich. Jest spokrewniony z niemieckim i angielskim. W XVIII wieku z dialektów niderlandzkich w koloniach w południowej Afryce zamieszkałych zarówno przez Flamandów, jak i francuskich hugenotów oraz emigrantów z Niemiec, wykształcił się język afrikaans. Blisko 95% zasobu leksykalnego tego języka pochodzi z niderlandzkiego. Jest to trzeci pod względem powszechności użycia język w RPA. Mówi nim około 13% mieszkańców. Językiem angielskim posługuje się mniej niż 10% obywateli. Większość populacji używa rodzimych języków, spośród których 9 ma status języka oficjalnego (podobnie jak angielski i afrikaans). Tłumaczenia z i na język niderlandzki, zwłaszcza przysięgłe, nie mają jednak nic wspólnego z tłumaczeniami z afrikaans.

Aktualnie niderlandzkim jako pierwszym językiem mówią w Europie 23 miliony osób, a kolejne 5 milionów używa go jako drugiego języka. Niderlandzki, zwany również flamandzkim, jest jednym z trzech oficjalnych języków w Belgii (obok niemieckiego i francuskiego). W Holandii (zwanej od niedawna Niderlandami) jest językiem urzędowym obok języka fryzyjskiego. Poza Europą po niderlandzku mówi się w Surinamie oraz na wyspach Bonaire, Curaçao, Sabie, Sint Eustatius, Sint Maarten i Aruba.

Do zapisu języka niderlandzkiego używa się dwudziestu sześciu liter alfabetu łacińskiego. Co ciekawe, najczęściej używanym znakiem jest litera „e”.

Jeśli potrzebujesz zlecić tłumaczenie z lub na język niderlandzki – skontaktuj się z nami!

tlumaczenia-opole.pl

Call Now Button