ANGIELSKI

Język angielski – tłumaczenia
zwykłe i przysięgłe.
Zlecenia on-line i w biurze w Opolu przy ul. Władysława Reymonta 45

Tłumaczenia z i na język angielski, w tym przysięgłe, wykonujemy szybko i w konkurencyjnych cenach.

JAK ZAMÓWIĆ TŁUMACZENIE ?

Skorzystaj z zakładki Kontakt lub

  • Zadzwoń
  • Wyślij tekst mailem do bezpłatnej wyceny
  • Odwiedź nas w biurze

O języku angielskim

Język angielski należy do grupy języków germańskich. Wraz z językami niderlandzkim i niemieckim tworzą grupę zachodnią. Do grupy północnej należą natomiast języki: duński, norweski, szwedzki i islandzki. Grupę wschodnią reprezentował wymarły już język gocki. Są też nowe języki germańskie, wśród nich – afrikaans, język używany przez część mieszkańców Republiki Południowej Afryki.

Językiem angielskim na co dzień posługuje się na świecie ponad 500 milionów osób, natomiast ponad 1,5 miliarda osób zna ten język. Jest językiem urzędowym w Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie, RPA, Australii i Nowej Zelandii, a w wielu innych krajach jest językiem oficjalnym lub półoficjalnym.

Do zapisu języka angielskiego używa się 26 liter alfabetu łacińskiego. Zlecając tłumaczenia na język angielski nie znajdziecie tam wielu znaków właściwych dla języka polskiego (ę, ń, ó). W konsekwencji imperialnych podbojów brytyjskich, język angielski stał się językiem wielu kontynentów. Oprócz Europy i oczywiście Ameryki, zagościł on na stałe w Azji (na przykład w Indiach), obowiązuje w Australii oraz w kilku krajach Afryki. Z czasem różnicował się zarówno pod względem fonetycznym, jak i semantycznym. Rzecz jasna nie są to tak głębokie różnice, by utrudniały porozumienie pomiędzy rozmówcami z różnych krajów anglojęzycznych.

Język angielski wpłynął – i wpływa wciąż – na wiele innych języków. Na całym świecie zapożycza się wyrażenia angielskie związane z nową technologią, nauką i popkulturą.

Tłumaczenia przysięgłe z i na język angielski są potrzebne zarówno osobom prywatnym, jak i firmom i instytucjom. Najczęściej przekładane teksty to akty stanu cywilnego, wyroki, zaświadczenia bankowe, kontrakty, polisy ubezpieczeniowe, wypisy z rejestrów nieruchomości, ksiąg wieczystych, ewidencji przedsiębiorstw i spółek.

tlumaczenia-opole.pl

Call Now Button