FRANCUSKI

Język francuski – tłumaczenia
zwykłe i przysięgłe.
Zlecenia on-line i w biurze w Opolu przy ul. Władysława Reymonta 45

Tłumaczenia z i na język francuski wykonują doświadczeni tłumacze, w tym tłumacze przysięgli.

JAK ZAMÓWIĆ TŁUMACZENIE?

  • Zadzwoń
  • Wyślij tekst do bezpłatnej wyceny
  • Odwiedź nas w biurze

Skorzystaj z zakładki Kontakt

O języku francuskim

Język francuski należy do grupy języków romańskich. Tak jak włoski, portugalski, hiszpański, kataloński czy rumuński pochodzi od języka łacińskiego. Na jego kształt wpłynęły języki ludów, które zamieszkiwały teren dzisiejszej Francji, jak i tych, które tam migrowały. Językoznawcy wskazują więc na ślady słów celtyckich i frankońskich.

Był czas, kiedy język francuski był w Europie tym, czym w wiekach średnich łacina, a współcześnie – angielski. Od XVIII wieku do początku XX wieku po francusku porozumiewali się ludzie oświeceni, wykształceni, z wyższych klas. Był to wówczas język dyplomacji i kultury. Co ciekawe, aktualnie francuski jest językiem oficjalnym kilku organizacji międzynarodowych, na przykład Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. A także Międzynarodowego Biura Miar i Wag i Międzynarodowej Organizacji Hydrograficznej.

Na świecie ponad 200 milionów ludzi używa na co dzień francuskiego. Wśród nich oczywiście Francuzi, część Belgów i Szwajcarów, mieszkańcy kanadyjskiego Quebecu, ale także mieszkańcy wielu krajów arabskich oraz Czarnej Afryki.

Teksty w języku francuskim zapisuje się alfabetem łacińskim. Do 26 liter podstawowych dodano 14 samogłosek ze znakami diakrytycznymi à, â, ç, é, è, ê, ë, î, ï, ô, û, ù, ü, ÿ.

tlumaczenia-opole.pl

Call Now Button