CZESKI

Język czeski – tłumaczenia zwykłe i przysięgłe.
Zlecenia on-line i w biurze w Opolu przy ul. Władysława Reymonta 45

Wykonujemy tłumaczenia z i na język czeski, w tym przysięgłe. Mamy doskonałych tłumaczy, praktyków, osoby z doświadczeniem w relacjach biznesowych. Zapewniamy tłumaczy na rozmowy, negocjacje, szkolenia. Przede wszystkim nasze atuty to wysoka jakość i konkurencyjne ceny, terminowość i umiejętne dostosowywanie się do potrzeb klienta.

JAK ZAMÓWIĆ TŁUMACZENIE?

Skorzystaj z zakładki Kontakt lub

  • Zadzwoń
  • Wyślij tekst mailem do bezpłatnej wyceny
  • Odwiedź nas w biurze

O języku czeskim

Język czeski jest jednym z języków słowiańskich. Należy do grupy zachodniosłowiańskiej. Najbliżej spokrewniony jest ze słowackim, a w dalszej kolejności również z polskim, kaszubskim oraz łużyckimi. Mówi w nim około 10 milionów osób w Czechach i około 1,5 miliona w diasporze na świecie. Jakkolwiek do zapisu języka czeskiego stosuje się alfabet łaciński, to jest on wzbogacony o specjalne znaki diakrytyczne, zwany alfabetem husyckim. Zawiera aż 42 znaki:

Aa Áá Bb Cc Čč Dd Ďď Ee Éé Ěě Ff Gg Hh CHch Ii Íí Jj Kk Ll Mm Nn Ňň Oo Óó Pp Qq Rr Řř Ss Šš Tt Ťť Uu Úú Ůů Vv Ww Xx Yy Ýý Zz Žž

Język czeski to język fleksyjny, a więc ma rozbudowaną koniugację i deklinację. Podobnie jak w języku polskim jest w nim siedem przypadków. Co zaś różni czeski od polskiego, to występujące w nim rodzaje. O ile w liczbie pojedynczej po polsku mamy trzy rodzaje – męski, żeński i nijaki – i tak samo jest w czeskim, o tyle po polsku mamy w liczbie mnogiej dwa rodzaje – męskoosobowy i niemęskoosobowy, a w czeskim mamy rodzaj mnogi męski, rodzaj mnogi żeński, rodzaj mnogi nijaki.

Tłumaczenia z i na język czeski to oczywiście domena licznego w naszym kraju grona bohemistów.

tlumaczenia-opole.pl

Call Now Button