HISZPAŃSKI

Język hiszpański – tłumaczenia zwykłe i przysięgłe.
Zlecenia on-line i w biurze w Opolu przy ul. Władysława Reymonta 45

Tłumaczenia z i na hiszpański, także przysięgłe, można u nas zamówić w konkurencyjnej cenie. Ponadto gwarantujemy najwyższą jakość przekładu oraz – w razie potrzeby – odwzorowanie graficzne dokumentu.

JAK ZAMÓWIĆ TŁUMACZENIE?

Skorzystaj z zakładki Kontakt lub

  • Zadzwoń
  • Wyślij tekst mailem do bezpłatnej wyceny
  • Ustal formę dostarczenia gotowego tłumaczenia

Z i na język hiszpański wykonujemy tłumaczenia przysięgłe. Są to: akty stanu cywilnego (akty urodzenia, zgonu, małżeństwa), dokumenty sądowe – orzeczenia, wyroki, postanowienia. Ponadto akty notarialne (umowy kupna-sprzedaży, poświadczenia dziedziczenia, akty darowizny, pełnomocnictwa). Tłumaczymy również wypisy z rejestrów i ksiąg, świadectwa pracy, zaświadczenia bankowe, dyplomy, certyfikaty, poświadczenia uprawnień, świadectwa szkolne.

O języku hiszpańskim

Język hiszpański tak naprawdę to język kastylijski (castellano). Bowiem zgodnie z hiszpańską konstytucją „hiszpańskie” są również inne języki oficjalne tego kraju: kataloński, galisyjski i euskara. Oczywiście po hiszpańsku mówią nie tylko obywatele Hiszpanii. Można nawet pokusić się o opinię, że przede wszystkim po hiszpańsku mówią ludzie niemieszkający w Europie. O ile w Hiszpanii mieszka około 45 milionów osób, o tyle na całym świecie blisko 500 milionów ludzi mówi językiem hiszpańskim jako ojczystym (głównie w obu Amerykach). W ten sposób jest to drugi najpopularniejszy język na świecie. Oczywiście po chińskim (blisko miliard użytkowników), a przed angielskim (około 400 milionów osób, dla których jest to pierwszy język). To z tego powodu dyrektor Instytutu Cervantesa Luis Garcia Montero przestrzega Hiszpanów przed zamykaniem się na normy językowe powstające poza Europą.

Liczbę użytkowników hiszpańskiego powiększa kolejne 100 milionów ludzi, którzy posługują się nim na co dzień, mimo iż mają inny język ojczysty. Co więcej populacja hispanojęzyczna szybko się powiększa. W samym Meksyku co roku rodzi się ponad milion nowych użytkowników!

Tłumaczenia z i na język hiszpański, szczególnie przysięgłe, wykonujemy w odniesieniu do dokumentów sporządzonych w Hiszpanii, Meksyku, Peru, Ekwadorze, Chile, Argentynie, Kolumbii, Paragwaju, Urugwaju, wielu krajach Ameryki środkowej oraz niektórych dokumentów wystawianych w języku hiszpańskim w Stanach Zjednoczonych.

tlumaczenia-opole.pl

Call Now Button